TEST ÉS LÉLEK

2016-tól foglalkozom hivatásszerűen a mozgással, ebből 5 teljes évig kísértem figyelemmel az emberek személyisége és a teste közötti összefüggéseket, saját tapasztalatok alapján győződtem meg a sport, a mozgás, személyiségre és a lélekre ható erejéről. Tudományos alapokra épülő tudást gyűjtöttem be az évek alatt, melyeket saját intuíciókkal ötvözve alkalmaztam rehabilitációs munkám során. A szakmában való kiteljesedést számomra egyértelműen a gerincvédelem hozta, valamint az elköteleződés szakmai példaképem, Almásy Csilla - TripleX® programja mellett. Ha érdekel, hogy hol és mit tanultam, böngéssz bátran ide kattintva. 

Ma már nem tudom és nem is akarom különválasztani a testi és lelki tényezőket, a kölcsönhatásukban hiszek - tehát ha fejlődik az egyik, általa gyógyul a másik is, ugyanakkor egyik sem létezik önállóan.

A mindfulness, avagy a tudatos jelenlét hatványozottan megvalósulhat már azzal, hogy testtudatot tanulunk, és amint rákapunk az ízére annak a mozgásnak, amit végzünk, máris flowban vagyunk, ami pedig bizonyítottan stresszcsökkentő hatású, hiszen általa ugyanazok a boldogsághormonok termelődnek, mint amiket akár pirulák formájában is lehet szedni. Itt pedig jön a szabad akarat, hogy melyiket választjuk.

A mozgás által megtapasztalható mindfulness ugyanúgy életünk számos területén fejti ki hatását, hiszen agyi változásokat is előidéz. 

Kutatási eredmények bizonyítják, hogy a szürkeállomány helyenként megvastagszik, mégpedig:
  • hippokampusz (tanulás, emlékek, érzelmek kialakulása),
  • inzula (tudatosság, fájdalomérzet - fájdalomküszöb nő),
  • cinguláris cortex (figyelem),
  • kisagy (a kognitív és érzelmi állapot összehangolása - pszichés jóllét nő), 

valamint az amygdala elvékonyodik, ami által a félelem és kiszolgáltatottság érzése csökken.